Activarea Modului de Vacanta

Stil

Community Manager
Dragi jucători,

În ultimele săptămâni, am examinat feedback-ul primit de la voi pe un subiect controversat - recenta anunțare de schimbări privind modul de vacanță pentru insulele cu minuni ale lumii.

Cu versiunea 2.124 am introdus aceste schimbări pe lumile noi, în scopul de a preveni o problemă ce a fost adesea mentionata ca oferind un avantaj nedrept în cursa spre minunile lumii - posibilitatea de a crește protecția minunilor intrând în modul de vacanță.

Iniţial, am intenţionat să implementăm aceste schimbări pe toate lumile de joc existente - pentru a rezolva această sursă de nemulțumire constantă pentru mulți jucători în căutarea de a cuceri orașele pe insule unde se aflau minuni ale lumii.

Totuși, după introducerea planurilor noastre pentru comunitate, o preocupare comună valabilă a apărut: Aceste modificări ar putea înclina balanța pentru bătăliile în curs de finalizare.

In timp ce noi știm că această implementare este importantă și trebuie să ruleze pe toate lumile noi, fără întrebări, suntem de acord că o aşa mare schimbare - similară cu deblocarea a 20 de spoturi de oraş pe toate insulele cu minuni ale lumii retroactiv - nu ar trebui puse în aplicare pe lumile ce deja rulează, cu excepția cazului în care jucătorii noştri îşi exprimă în mod special opinia. Prin urmare, am decis să nu purcedem la modificările legate de modul de vacanță la nivel global, în data de 2 ianuarie.

Așa cum am menționat, primirea acestei remedieri a diferit de la o regiune la alta. Am dorit să păstrăm feedback-ul în minte și am decis să activăm această schimbare numai pe comunităţile care au cerut în mod specific acest lucru, indicându-ne asta prin feedback-ul lor din ultimele săptămâni.

Pentru toate celelalte comunităţi, inclusiv Grepolis Romania, implementarea pe lumile existente în faza de sfârșit al jocului este anulată pentru moment. Numai în cazul în care o comunitate solicită în mod special modificările ce urmează să fie făcute pe servere deja active, vom lua în considerare activarea acestei caracteristici pe lumile existente. Pentru noile lumi, cu toate acestea, activarea este obligatorie din cauza motivelor menționate mai sus și va fi aplicată pentru toate comunităţile.

Vă rugăm, să ţineţi cont de faptul că, în joc, textele pentru modul de vacanţă vor rămâne neschimbate, de aceea, modul de vacanţă, nu are nici un efect asupra insulelor cu minuni ale lumii. Dacă nu sunteți sigur că lumea dvs. de joc este afectată de această setare, veţi găsi o notă despre această setare pe pagina de wiki legată de documentarea asupra tuturor lumilor de joc, precum și în descrierea lumii de joc din ecranul de selectare a jocului în sine - ambele urmând să fie actualizate în zilele următoare.

Sperăm că această ajustare a strategiei vă va da tot timpul necesar pentru a face pregătirile pentru revizuirea normelor anterioare legate de sfârşitul jocului și așteptăm cu nerăbdare să auzim feedback-ul dvs. legat de acest subiect, dar și alte modificări ce vor fi aduse Grepolis.

Echipa Grepolis Romania
 
Ultima editare:
Sus