Surpriza de final de an!

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început

DeletedUser1411

Guest
Eii bine, asa cum ne obisnuisem cu frumoasele interviuri, acum, pe final de an, am reusit sa le reluam.
De aceasta data si pentru prima data in "istoria" interviurilor, avem placerea de a conversa si descoperi pe una din "amazoanele" (asa cum imi place mie sa spun) acestui joc.
Asadar, faceti cunostinta cu....



Moderator Grepo: Seara buna, Missis Bella! Încep prin a-ți multumi pentru ca ai acceptat propunerea noastră la acest scurt interviu.

Missis Bella: Buna seara, Alecsandra. Ma bucur ca se revine asupra unor subiecte mai vechi de pe forumul extern. Am acceptat cu placere invitatia si sper ca acest interviu sa fie urmat si de alte interviuri ale unor jucatori, de top.
Moderator Grepo: Așa sper și eu sa fie! Cred ca , cel mai adesea, e nevoie doar de un imbold .. ca lucrurile sa înceapă sa meargă in direcția buna..
Moderator Grepo:
Spune-mi câteva cuvinte despre Missis Bella .. atunci când nu este pe Grepolis ...
Missis Bella: Missis Bella, in nici un caz Missis, ci Miss, adica o doamna simpla, nu tanara , matura , simpla, ca orice femeie care are o casa, familie, serviciu , obligatii pe care trebuie sa le indeplinesc. Nu stiu daca pot spune prea multe despre mine, nu mi-am facut niciodata reclama si nici nu am incercat sa ma descriu.
Moderator Grepo: Ar trebui sa încerci sa te descrii.. s-ar putea sa afli lucruri noi despre tine . Îți spun din proprie experiența ! Hihihihi
Moderator Grepo:
Să-nțeleg ca.. nickname-ul e inspirat din cele descrise mai sus?
Missis Bella: Sa vedem, nu pot spune ca nu arat bine fizic, inca mai intorc si acum barbatii capul dupa mine si ma mai invita la o cafea , dar dupa ce afla ca sunt casatorita, incep sa se caute la buzunare si isi dau seama ca nu au cardul sau cash la ei .
Moderator Grepo: (cwl)
Moderator Grepo: Buna asta!

Missis Bella: Deci arat bine, gatesc, fac curat, prajituri, cozonaci , ma ingrijesc de sotul meu , sa nu-i lipseasca nimic , duc o viata de familie obisnuita .
Moderator Grepo: Trebuie sa fie un bărbat foarte norocos..și invidiat
Missis Bella: Noroc ca nu sta prea mult pe acasa , de asta e foarte bine, stii vorba aia, mai rarut ca e mai dragut. La noi, functioneaza.
Moderator Grepo: Oohh da! Cunosc foarte bine expresia! Surprinzător, și la mine funcționează!
Moderator Grepo: :)))

Missis Bella: Da , asa suntem familia perfecta, ne auzim la telefon, ne vedem asa la cateva luni si normal ca mierea inca nu s-a terminat . Asa , este la noi, majoritatea romanilor au plecat la munca in strainatate iar sotul este unul din ei.
Missis Bella: Cand am folosit nick-ul de Missis Bella, eram necasatorita, vream sa joc pe lumea Rho si imi trebuia un inceput nou, un ID nou , simplu Domnisoara Frumusica , simteam nevoia sa ma distrez si de ce nu ? sa atrag cativa baieti . A fost un ID ales doar pentru distractie , nu m-am gandit niciodata ca voi ajunge atat de departe si sa fie un ID asa de cunoscut.
Moderator Grepo: Îți amintești cum ai descoperit Grepolis?
Missis Bella: Da.
Missis Bella: A fost in 2010. avusesem un eveniment trist si simteam nevoia de un alt mod de socializare sau comunicare. Pe o parte doream sa ma izolez de realitate, sa uit , stand acasa, simteam nevoia sa fac altceva , ceva care sa ma faca sa uit lucrurile triste care ma afectau . Au fost momente mai grele in viata cand stiam doar serviciu si acasa. Colegii de serviciu povesteau de copiii lor care jucau Grepolis si asa mi-a venit ideea sa intru pe joc. Daca ei , puteau sa joace, eu de ce nu as fi putut . Si asa, am intrat pe lumea Beta , primul meu joc de tip browser.
Moderator Grepo: Ai reușit sa găsești in joc... ieșirea din rutina, relaxarea și distracția pe care ți le propusesei atunci când ți-ai creat nickname-ul ?
Missis Bella: La inceput, nu . Cred ca am jucat vreo saptamana, mi se parea crunt sa astept ore in sir, sa se construiasca o cladire, in plus, eram chiar o incepatoare, da , pot spune nooaba rau . Pune tu, o d-ra /femeie care nu are nici o notiune de armata, atac/aparare sa joace Grepolis. Mi s-a parut plictisitor, nu stiam nici mesajele sa deschid, mi se parea aiurea, sa intru in aliante, ma si gandeam, ce au de nu pot juca singuri. O perioada am si renuntat la cont, sigur am fost o ferma, mi-am uitat si parola. Stiu ca am revenit din curiozitate , am intrat direct din email, daca nu mai stiam parola.
Missis Bella: Ce m-a ambitionat sa joc ? Faptul ca in fiecare zi , ma ataca unul, de fapt, nici nu-mi dadeam seama ca ma ataca, ce stiam eu, e wiki, cine era sa-mi zica daca nu comunicam cu nimeni. Vedeam doar ca-mi dispare armata, bineinteles ca am apelat la copiii colegilor sa-mi explice ce se intampla. Faptul ca am fost o ferma, m-a ambitionat sa nu renunt si sa invat jocul.
Moderator Grepo: Cred ca dilemele astea le-am avut și eu când am început sa joc Grepolis..
Moderator Grepo: :)))
 

DeletedUser1411

Guest
Missis Bella: Vai, am mai mancat cateva litere, sa ma scuze, cititorii.
Moderator Grepo: Ehh.. stai liniștita! Nu suntem la ora de gramatica, plus de asta, sunt sigura ca își dau cu toții seama ca a fost vorba de neatenție.. :D
Missis Bella: Nu ar trebui sa uitam ca toti am fost incepatori si ca am fost ajutati iar la randul nostru sa facem acelasi lucru care l-au facut altii pentru noi.
Moderator Grepo: Sunt foarte putini jucatori care pot pune semnul egal între fete/femei și un joc de strategie de război, cum este Grepolis.
Cu toate astea, cred cu tărie, ca necesitatea de a avea o femeie in conducerea unei alianțe, e din ce in ce mai mare :D

Missis Bella: Nu neaparat, mereu am spus si sustin, ca barbatii au in sange razboiul, sunt nascuti pentru asa ceva, in schimb femeile sunt mult mai ordonate.
Moderator Grepo: Total de acord. E nevoia aceea de completare..
Missis Bella: Exact ca in viata " barbatul construieste fundatia casei iar femeia ridica peretii."
Moderator Grepo: Nu cred ca as fi putut spune-o mai bine
Moderator Grepo: Care sunt lumile pe care ai jucat.. de când ai descoperit Grepolis?
Missis Bella: Asa am trecut prin multe lumi dar nu am jucat foarte mult , poate nu mi-au placut , in general, joc doar acolo unde imi place, nu tin neaparat sa fiu intr-o alianta de top ci intr-un grup cu care sa comunic. Lumile pe care am activat cel mai mult: Beta, Delta, Theta , Rho, Psi, Delphi .
Missis Bella: Sigur ca am avut si alte ID-uri, dupa cum am avut dispozitie . Cred ca la inceput, necunoscand jocul , m-am dat drept baiat .
Moderator Grepo: Hihihihi! Și cum a fost experiența ?
Missis Bella: La unii a mers , dar am intalnit si barbati care nu au putut fi pacaliti si si-au dat seama. Mai grav a fost la cei care au impresia ca daca o fata joaca, gata , hai sa o agatam sau fata joaca ca sa agate. Am avut si astfel de experiente, de la unii am ramas cu multe amintiri frumoase dar au fost si cazuri cand a trebuit sa renunt . De multe ori, trebuie sa ascunzi anumite detalii, pentru protectia ta, fiind un joc virtual, nu stii cine e in spatele calculatorului, poate fi un obserdat sau te poti si insela.
Missis Bella: *obsedat , corectez .
Moderator Grepo: Absolut!
Moderator Grepo: De multe ori.. m-am întrebat de unde e concepția asta .. ca se intra "la agățat" pe joc... Sunt conștientă ca.. sunt și persoane care fac asta in mod special.. dar .. totuși.. sunt atâtea alte modalități de socializare.. de ce tocmai un joc de război? :O

Missis Bella: E interesant, are adrenalina, in plus, in grepolis, trebuie sa joci in echipa obligatoriu ,trebuie sa comunici. . Eu am vrut doar sa ma distrez nu sa agat , asta o faci pe facebook sau alte site-uri de socializare.
Moderator Grepo: Ai putea sa îmi spui.. care e lumea ta "de suflet" ?
Missis Bella: Doua lumi de suflet: Theta si Rho.
Moderator Grepo: Spuneai mai devreme.. ca ai avut parte de amintiri frumoase . Ai putea să-mi descrii una din ele?
Missis Bella: Theta : nu am facut mari fapte, chiar eram foarte cuceriti, dar ne distram, stateam pe chat-ul jocului si radeam, am fost un grup unit . Tin minte ca eram o alianta mica, iar in momentul cand am fuzionat cu Legion Nazgul, colegii nu mi-au vorbit o luna, nu -i interesa clasamentul si orasele, se distrau grozav iar u le stricasem alianta .
Missis Bella: Rho: lumea care pot spune ca am avut cele mai mari reusite din punct de vedere al jocului, cand dintr-o alianta mica de 10-11 jucatori, am urcat destul de frumos in clasament, dar a fost o lume in care m-am axat strict pe joc.
Missis Bella: Chiar acolo mi-am dorit sa fim in top .
Missis Bella: Nu exista lume sa nu am amintiri frumoase.
Missis Bella: De pe beta - o mica idila de vreo cateva luni , pe Delta , singura lume cu revolta, - aici pot spune ca am invatat Grepolis, theta si rho- am povestit mai sus, Delphi, , mici aventuri legate de joc si alianta .
Missis Bella: Foarte multi ma confunda cu o alta jucatoare , Pantera. As vrea sa nu se mai faca confuzia asta. Nu am jucat niciodata pe doua conturi si sa inteleaga toti ca eu sunt doar Missis Bella .
Missis Bella: Ca o completare la prezentare, sa nu crezi ca sunt o persoana foarte curajoasa, din contra, sunt timida cu cine nu cunosc, emotiva , am nevoie de suport moral , desi acord si eu, altora suportul moral necesar .
Missis Bella: Sunt stilul care daca cineva ma supara, am terminat cu el, definitiv .
Missis Bella: Deci o fire hotarata .
Missis Bella: Chiar unii si am blocati, nu vreau sa ma deranjeze, cine mi-a intors odata spatele, o va face si a doua oara .
Missis Bella: Exact ca in viata, poate la inceput pe joc, am fost mai nestiutoare , dar cu timpul am devenit mai responsabila, constienta ca de mine si de deciyiile pe care le luam, depindea alianta , viitorul ei .
Missis Bella: Pe unii i-am dezamagit, altii se simt bine cu mine, nu o sa pot multumi pe toti , dar asta e .
Moderator Grepo: Nu vom putea niciodată sa ii mulțumim pe toți...
Missis Bella: Faptul ca joc Grepolis , se datoreaza odata ca -mi place , e un joc frumos , pacat ca mai sunt jucatori care se cred mari si tari si strica jocul ( tradari, spionaje, jigniri ) si in al doilea rand, colegilor, grupului care m-a sustinut . nu cred ca jocul ne tine sa stam on -line ci prietenii, dorinta de a fi si juca impreuna. Degeaba esti intr-o alianta de top, daca nu ai prieteni.
Moderator Grepo: Asta e clar! Și obligatoriu..
Moderator Grepo:: Se spune .. ca de-a lungul timpului.. anumiți jucatori lasă o amprenta pe suflet.. Pentru tine.. exista astfel de jucatori?

Missis Bella: Nu cred ca exista vreun jucator care sa nu aiba la suflet un alt jucator, nu unul, mai multi, dar unele amprente sunt pozitive iar altele negative .
Moderator Grepo:: Dintre cele pozitive?
Moderator Grepo:: Ai putea da un exemplu?

Missis Bella: Colegul meu, SmileyIII (Laur) , mi-a fost alaturi de prin 2012 , jucam impreuna, ne distram , ne ami si certam , el m-a sustinut tot timpul, a fost suportul meu moral si cine stie daca nu ar fi disparut in ceata cateva luni, poate astazi ar fi fost mai mult de atat.
Missis Bella: Dar, mi-e ca ceilalti colegi or sa se supere, toti care imi sunt alaturi , lor le datorez atat AON cat si jocul personal, datorita lor sunt Missis Bella, daca nu m-ar fi sustinut, nu as fi jucat .
Moderator Grepo: Frumoasa descriere ...
Moderator Grepo: Spuneai ca Delta a fost singura lume cu revolta și ca acolo ai învățat Grepolis. Care crezi ca au fost avantajele?

Missis Bella: Cred ca avantajele au fost mai mult pentru Grepolis, a castigat o jucatoare fidela.
Moderator Grepo: Atunci pot spune ca a fost mai mult decât un avantaj
Missis Bella: Depinde, nu poti spune ca grepolis e un avantaj , mie mi-a umplut intr-o vreme un gol din viata, de multe ori ma implicam in joc si uitam de alte probleme care nu pot fi rezolvate nici in realitate.
Missis Bella: Pentru altii e un mare dezavantaj, pentru cei care au de realizat in viata, o cariera, o familie, copiii, grepolis, nu trebuie sa fie o prioritate . Pentru mine care sunt realizata pe plan profesional, material, familial, nu am avut decat de castigat dar nu orase sau coronite ci un grup de prieteni, asta e cel mai mare castig care l-am avut de la acest joc.
Moderator Grepo: Trebuie sa recunosc.. asta e o viziune asupra jocului pe care nu am mai văzut-o de multaaaa vreme!
Moderator Grepo:
Te felicit și apreciez!
Missis Bella: Sa nu uitam si sa prezentam asa roz, jocul, nu este chiar asa, sunt si multe dezamagiri, pierderi, jigniri, tradari, cred ca nu exista luna sa nu le spun prietenilor, renunt, dar trec peste toate, de dragul de a fi cu ei .
Missis Bella: Nu as vrea sa reiasa ca fac doar grepolis sau ca am prieteni doar pe grepolis, am si in realitate prieteni si exista si alte distractii in viata mea.
Moderator Grepo: Cred ca am avut parte cu toții, ca jucatori, de trăiri diferite pe Grepolis.
Missis Bella: Unii zic sa nu pui la suflet ca e doar un joc, dar eu nu pot .
 

DeletedUser1411

Guest
Moderator Grepo: Crezi ca.. te-a influențat cu ceva, in viața reala, jocul Grepolis și oamenii pe care i-ai cunoscut aici?
Missis Bella: Chiar nu m-am gandit daca Grepolis mi-a influentat viata, nu pot da un raspuns, dar jucatorii de pe Grepolis, pot spune ca da .
Missis Bella: Poate uneori eram demoralizata sau suparata, faptul ca uneori ne-am povestit parti din viata sau din zi, sfaturile si experienta unora, mi-au prins bine.
Moderator Grepo: Ma bucur sa aud asta. ma bucur sa aud ca mai sunt și jucatori cu suflet bun, calmi, răbdători și maturi.
Missis Bella: Exista si opusul, dar , exact ca atunci cand inchei o relatie, sa tii minte doar ce a fost frumos.
Moderator Grepo: De opus.. nu ma îndoiesc!
Moderator Grepo: Acum, in încheiere, ai vreun mesaj sa le transmiți jucătorilor?

Missis Bella: Iti multumesc pentru felicitarile de mai sus .
Moderator Grepo: Le meriți pe deplin!
Missis Bella: Pentru colegii care mi-au fost alaturi pana in prezent :Le multumesc ca m-au suportat atatia ani si voi fi alaturi de ei, cat vor fi si cat imi va permite sanatatea.
Missis Bella: Pentru toti care citesc : Nu puneti Grepolis inaintea orelor de scoala, serviciu sau familie, prioritara este viata, adica voi si nu un joc. Daca jucati, faceti-o nu, pentru clasament ci pentru distractie si prieteni. Le doresc tuturor ( jucatori si admini ) numai bine, sanatate si Domnul sa va aiba in grija lui, pe toti .
Missis Bella: Pupici la toti. Teo.
Moderator Grepo: Îți mulțumesc pentru timpul acordat.. in aceasta seara..
Iată cum au zburat.. 3 ore.. de nici nu ne-am dat seama:))

Missis Bella: Cu placere, in speranta ca jocul se va mai anima un pic .



In speranta ca v-a placut mica noastra incursiune in viata dinafara jocului..va astept parerile si propunerile pentru viitoarele interviuri!
 

DeletedUser12202

Guest
Respect Alecsandra pt.initiativa,sper sa nu se opreasca aici.
Respest Missis !
Missis Bella: Pentru toti care citesc : Nu puneti Grepolis inaintea orelor de scoala, serviciu sau familie, prioritara este viata, adica voi si nu un joc. Daca jucati, faceti-o nu, pentru clasament ci pentru distractie si prieteni. Le doresc tuturor ( jucatori si admini ) numai bine, sanatate si Domnul sa va aiba in grija lui, pe toti .
Sai aveti sarbatori fericite si un An Nou fericit !
 

DeletedUser

Guest
Felicitari pentru interviu, foarte frumos. Sper sa nu fie ultimul interviu de genu.

Am o mica propunere si anume prietenul drag SevSceptic cred ca merita un interviu si stimabilul.
 

DeletedUser

Guest
Felicitari pentru interviu, foarte frumos. Sper sa nu fie ultimul interviu de genu.

Am o mica propunere si anume prietenul drag SevSceptic cred ca merita un interviu si stimabilul.


Cedez locul meu pentru cel mai bun atlet din tara.
Recunosc, cum fugi tu, nu fuge nimeni! Usain Bolt e invidios pe tine. De fapt, cine pana mea e Usain Bolt pe langa Veze? Ce prostii scriu!
Suntem mandrii sa te avem la olimpiada din 2020 de la Tokyo. Eu cred in tine! Adu-ne aurul acasa!
smiley_emoticons_fluch4_GREEN.gif


ps. salvati rosia montana
 
Sus